තම සැමියා මව සමග ඇද උඩ රතිකෙළියේ යෙදෙනවා දුටු රශ්මි කෝච්චියට බෙල්ල තියලා – මුහුණු පොතේ හුවමාරු වුණ ඡායාරූපවල ඇත්ත කතාව මෙන්න | Gossip Lanka Sinhala News
Loading...
May
17
තම සැමියා මව සමග ඇද උඩ රතිකෙළියේ යෙදෙනවා දුටු රශ්මි කෝච්චියට බෙල්ල තියලා – මුහුණු පොතේ හුවමාරු වුණ ඡායාරූපවල ඇත්ත කතාව මෙන්න

තම සැමියා මව සමග ඇද උඩ රතිකෙළියේ යෙදෙනවා දුටු රශ්මි කෝච්චියට බෙල්ල තියලා – මුහුණු පොතේ හුවමාරු වුණ ඡායාරූපවල ඇත්ත කතාව මෙන්න

161 Views

පසුගියදා ෆේස්බුක් වෙබ් අඩවිය පුරාවටම තරුණියක් රේල් පාරට බෙල්ල තබා සියදිවි හානිකරගත් අවස්ථාවේ ගත් පිංතුර කිහිපයක්ම හුවමාරැවන ආකාරය අපි හැමෝටම දකින්න ලැබුණා. සිද්ධිය සම්බන්ධව නිසායාකාර තොරතුරක් නොමැතිව සමජාජලා වෙබ් අඩවි වල ප්‍රසිද්ද වුනු මේ පින්තුරයේ ඇත්ත කතාව හොයපු අපිට ප්‍රදේශවාසීන්ගෙන් දැනගන්නට ලැබුනේ අමුතුම අසම්මත කතාවක්.

වනාතවිල්ලුව එලුවන්කුලම මාර්ගයේ 16 කණුව ප්‍රදේශයේ ජිවත් වූ තශ්මිගේ වයස මිය යනවිට අවුරුදු 17යි. නිසි වයස සම්පූර්ණ වීමට ප්‍ර‍ථම වයස 16දී පමණ ඇය විවාහවී ඇත්තේ මෙයට වසරකට පමණ පෙරදී බවයි පැවසෙන්නේ. මියයන විට ඇය මාස තුනක ගැබිණියක්ව සිටි බව ඇගේ ඥාතීන් පවසනවා.

කෙසේ වෙතත් හිටි හැටියේම ඇයට ජීවිතය එපා වීමට හේතුව වී ඇත්තේ ඇයගේ මව ඇගේම ස්වාමිපුරැෂයා සමග යහන්ගතවී සිටිනවා ඇස් දෙකටම දැකීමෙන් ඇතිවූ කල කිරීම නිසා බව අසල් වැසියන් පවසනවා. ඇය මෙසේ ජීවිතය නැති කරගත්තේ මැයි 15 වන සදුදා උදැසන හොල්සිම් සිමෙන්ති කර්මාන්ත ශාලාවේ හුණුගල් රැගෙන එමින් සිටි දුම්රියට ගෙල තබා බවයි අපිට තව දුරටත් දැනගන්න ලැබුනේ.

කෙසේ වෙතත් අවසානයේ සිදුවූයේ මව් පදවියටත් නිගා දෙන ඇයගේ මවගේ කාසාශාව නිසා අහිංසක තරැණ ජීවිතයකට අකාලයේ සමු ගන්නට සිදුවීම පමණක් බවයි ප්‍රදේශවාසීන් පවසන්නේ.

මූලාශ්‍ර‍ය – gossiplankasinhala.lk

Comments

comments

හොට්ම ගොසිප් බලන්න පහළට යන්න
Loading...
මෙන්න බලන්න තවත් ගොසිප්
gossipsinhalanews official fb fan page
gossipsinhalanews official fb fan page
error: Content is protected !!